...aneb malá exkurze do mé kuchyně

Prezidentské volby? Nebo fraška...?

Každý den slyšíme z televize, rádia, nebo netu zprávy o volbě prezidenta. Všude nám představují kandidáty a snaží se nám ukázat a představit všechny, kteří chtějí něco změnit v našem státě.

Ale uvědomují si tito kandidáti, že vlastně nemohou změnit vůbec nic? Nebo se nás snaží přesvědčit, že je to pravda?

Kdy se za stávajících zákonů stalo,že český prezident ovlivnil důležité události uvnitř státu?

Ano, několikrát nepodepsal zákon, s kterým nesouhlasil. Ae co změnil? Poslanci stejně tento zákon schválili znovu a bez podpisu a nic se nestalo. Jen to, že se o zákonu jednalo déle.

 

Takže proč tolik humbuku kolem volby prezidenta? Asi proto, abychom nepřemýšleli o špatné vládě, která se snaží z obyčejných lidí sedřít kůži a poctivé lidi, aby hledal lupou.

Když nám vrchnost ukazuje, že krást, podvádět a lhát je normální, musí poddané zabavit hrou. A to přesně jsou naše prezidentské volby. Lidé začnou přemýšlet, koho budou volit a nebudou přemýšlet nad tím, že se zase zvýší DPH, prodlouží odchod do důchodu, sníží příjmy státu apod.

 

Nepřipadá vám to jako divadlo? Jsme ovce,které si nechají nakukat všechno. A pokud nebudeme opravdu ve srabu, budeme nadávat u piva v hospodě, bavit se zbytečnostmi jako je veřejná volba prezidenta, která stejně v republice nic nevyřeší a v čele státu budou stále lidé, kterým jde jen o vlastní prospěch a kapsu.

Už se konečně probuďme a změňme to....