...aneb malá exkurze do mé kuchyně

Muffiny "Bimbo"

2013 muffiny bimbo

 

Suroviny:

Korpus :

mouka polohrubá – 2 šálky
 jogurt – 1 šálek
cukru – 2/3 šálku
Vejce – 2 ks
Slunečnicový olej – 2/3 šálku
Tekutý med – 2-3 lžíce
Prášek do pečiva – 1,5 lžičky
Soda bikarbona – 0,5 lžičky

Krém:

 

Zakysaná smetana – 150 ml
Vařené kondenzované mléko – 150 ml
pro hustější konzistenci lze přišlehat Dr.Oetker pudink za studena

 

Postup

Smícháme jogurt, vejce, med a cukr a olej, potom přimícháme mouku s práškem do pečiva a so sodou bikarbonou. Těsto rozdělíme do dvou forem na muffiny po 12ks, dohromady budeme mít tedy 24 muffínů. Pečeme ve středně vyhřáté troubě na180 stupňů. Jakmile jsou muffinky narůžovělé a upečené, vyjmeme je z trouby a necháme vychladnout.

Připravíme si krém:

Příprava  krému  je  velmi  jednoduchá… smíchejte  zakysanou smetanu  s  kondenzovaným  mlékem , ručním šlehačem. Pomalupřisypávejte práškový puding za studena a to tolik, aby ná krém zhoustnul a byl vhodný na zdobení muffínků.

Vychladlé muffiny trochu vydlabeme uprostřed kávovou lžičkou, aby nám vzniknul malý důlek. Do tohoto důlku pak nanášíme krém, kterým jsme naplnili zdobící sáček se špičkou a to postupně od středu až po okraj muffinu. Kdo nechce, nemusí důlek dělat a může zdobit muffin tak jak je. Krému bude na muffinku méně.

 Původní recept byl na dort, který se upekl ( 3 pláty) a naplnil uvedeným krémem. Dortík se obmaže a případně dozdobí čokoládovými ozdobami.

 

původní recept na dort Bimbo převzatý z http://www.mnamkyrecepty.sk