...aneb malá exkurze do mé kuchyně

Šálí nás zrak?

Před pár dny jsem měla to štěstí (nebo smůlu?), žese mi neplánovaně podařilo narazit na dvě fotografie známé italské modelky a herečky Monici Bellucci.

 

Když jsem si obě fotografie porovnala, nevěřila jsem vlastním očím. Na jedné je půvabná dáma neurčitého věku s bezvadnou pletí bez jedinné vrásky, která dělá reklamu na kosmetické přípravky známé značky, na druhé je tatáž dáma, která bez nalíčení a potřebné retuše fotografie vypadá opravdu na svůj věk.

 

bellucci2Zdroj: http://cz.oriflame.com/
  bellucci1Zdroj: www.idnes.cz

 

I když se nám kosmetické firmy snaží podstrčit vždy krásnou modelku bez jedinné vrásky s argumenty, že právě díky jejich přípravkům vrásky mizí, nebo dokonce nevznikají, vždy se najde nějaký filuta, co jejich tvrzení vyvrátí tím, že někde vyfotí celebritu nenalíčenou, jak někdo říká "na bubáka".

A má si stále kladu stejnou otázku, jestli to těmto ženám stojí za to, aby pomáhaly šálit důvěřivé zákaznice, které v touze vypadat jako jejich oblíená modelka, herečka, zpěvačka apod., utratí horentní sumy peněz za slib, který nelze splnit.

Kde je hranice mezi podvodem zralým na žalobu a podvodem uznávaným?

 

Podle mne je podvod pouze jeden a to trestuhodný a netýká se jen kosmetických přípravků, kterým pomáhá retuš fotografií, ale i přípravků na hubnutí, nejúčinějších prášků na praní či dalších podobných nesmyslů...

Jenže člověk je tvor vypočítavý a ze všeho dokáže vytlouct něco ve svůj prospěch. A pokud těmto nesmyslům budeme stále věřit, budou nás zahrnovatstále většími nej a nej...

 

Nestojí to občas alespoň za zamyšlení?